Indsamlingsfest for Arbejderen på fredag
Kommunistisk Parti i Horsens inviterer til indsamlingsfest for dagbladet Arbejderen fredag den 1. december klokken 18 i Bogcafeen, Smedegade 17.
Her kan du, I, os alle få et gigantisk, festligt måltid, hvortil kan købes øl, vin med mere til virkelig billige priser.
Vi byder på den legendariske auktion, hvor et af hovedemnerne i år ud over t-shirts, pins og plakater i år er noget så sjældent som et 'formand Mao'-ur.
Endvidere vil der blive budt på musik, som vi godt vil love bliver noget af det hidtil bedste endnu set. Alt fra irske og revolutionære sange til melodisk rock og poesi.
Entré, mad og et gaveabonnement på Arbejderen koster den nette sum á 100,- kroner.
Er du udenbys fra, så giv besked til Kommunistisk Parti Horsens på kommunisme_nu@hotmail.com så sørger vi for en overnatning.
Bogcafeen, Smedegade 17, Horsens, fredag 1. december kl. 18.
Kan du lide, hvad du læser?
Hjælp Arbejderen med fortsat at levere gedigen
rød journalistik:
eller giv et bidrag via

87278