Valgmøde med Ø og O: Forsvar den danske model – stop ræset mod bunden
Valgmøde med Ø og O: Forsvar den danske model – stop ræset mod bunden
Valgmøde hos 3F København, Peter Ipsens Allé 27, 20. maj klokken 17-19: Vi stiller politikerne til ansvar. Finn Sørensen, MF for Enhedslisten. Martin Henriksen, MF for Dansk Folkeparti. Aftenens hovedtemaer: Social dumping, arbejdsløshed og dagpenge. Alle er velkommen. Der er sandwiches fra klokken 16:30. Arrangører: 3F København og 3F BJMF.
Forsvar den danske model – stop ræset mod bunden!
3F København og 3F Bygge-, Jord- og Miljøarbejdernes Fagforening lover at stille politikerne til ansvar. De har indbudt Finn Sørensen, MF for Enhedslisten, og Martin Henriksen, MF for Dansk Folkeparti, til at forholde sig til to hovedtemaer: Social dumping, arbejdsløshed og dagpenge.
Alle er velkommen til valgmøde på Peter Ipsens Allé 27 i København nu på onsdag klokken 17. Der er sandwiches fra klokken 16:30.
Peter Ipsens Allé 27, København
onsdag den 20. maj klokken 17-19