Jeg er meget imponeret over den kreativitet, som I på Arbejderen udfolder i bestræbelserne på at skaffe nye abonnenter til avisen.
Det må simpelthen være den fedeste julegave man kan få, når man ikke selv har råd til at abonnere på avisen.
Det vil jeg gerne kvittere for. Derfor har jeg også overført 1000 kroner til avisen i dag. så I kan finde to personer, som er ramt af kontanthjæpsloftet og/eller 225 timers reglen, gerne enlige forsørgere.
Det må simpelthen være den fedeste julegave man kan få, når man ikke selv har råd til at abonnere på avisen.
Det er så absolut den bedste julegave jeg har givet i år, også selv om det er til nogen, som jeg ikke kender. I dagens avis har jeg med tilfredshed noteret mig, at vi er meget nær målet for årets indsamling.
Mange røde julehilsener og tak for en god avis.
Kan du lide, hvad du læser?
Hjælp Arbejderen med fortsat at levere gedigen
rød journalistik:
eller giv et bidrag via

87278